İnsan;  sosyal bir varlık olmasıyla bilinmektedir. Önde gelen teknolojik cihazlar, teknolojinin çağlardan çağlara gelişmesi bir yana dursun, teknolojik birikimlerden meydana gelen en önemli faaliyetlerden birisi de cihaz üretimi olmuştur. Yepyeni bir sektör haline bürünen cihaz üretim sektörü; ihtiyaç, beklenti ve isteklere göre şekillenen üretim ve planlama kombinasyonlarından geçerek piyasaya sunulmuştur. Bu piyasa ise halkta yüksek oranlı talep kriterlerine göre birleştirilmiş ve buna göre belli teknikler yaratılarak cihaz üretimleri hızlandırılmıştır.

2021 itibarıyla en çok kullanılan cihazları sıralamak gerekirse; cep telefonları, tabletler, dizüstü-masaüstü bilgisayarlar, elektrikli ısıtıcılar, klima sistemleri ilk kulvarda kendini öne süren teknolojik cihazlar olmuşlardır.

COVID-19 pandemisinin meydana gelmesiyle, ana cihazlara senkronize edilen teknolojik cihazlar ve çok farklı segmanlarda yer alan cihazların talep oranları ve satışları son derece hızlanmıştır. Her yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen CES (Consumer Electronic Show-Tüketici Elektronik Şovu)  2021’de ilk defa online olarak internet üzerinden gerçekleştirilmiştir. Burada sayacağımız cihazlar ilk başta kulağımıza çok hayati gelmese de içlerinden en az birisini mutlaka günlük hayatta kullandığınızı fark edeceksinizdir.

Bu gösterimde öne çıkan cihazlar;

Google asistan sistemine senkron çalışan yüksek batarya ömürlü soundbarlar (ses sistemleri),

Samsung’un bu şovda tanıtmış olduğu ve Xiaomi markasıyla yarış içinde olabileceğini düşündüğümüz JetBot 90 yapay zeka destekli dünyanın ilk akıllı robot süpürgesi,

Ulaşım teknolojisine ilerde ilham olacak paya sahip Cadillac eVTOL 90 kW gücündeki otonom uçan arabalar olmuştur.