Değişen yaşam tarzlarımız, sosyal statülerimiz, kazançlarımız ve birikimlerimiz; hayattan beklediğimiz konfor ve girdiğimiz çevreyle daha kolay kaynaşmak adına mobil cihazlara ihtiyaç duymaktayız. Cep telefonlarına ulaşmak nispeten kolaylaşsa da insanların bekledikleri cep telefonlarına ulaşmaları için günden güne daha çok efor sarf etmelerini gerektirmektedir.

Bu sebeple bu başlık altında günümüzde en çok talep edilen üç farklı cep telefonunu inceliyoruz.

İlki Samsung Galaxy A71 olacaktır. Orta sınıf bir cep telefonu olmasıyla bilinen Galaxy A71, çift sim özelliğine sahip, Android, 128 GB belleği olan bir cep telefonu. Çok satanlar ara sınıfında görme sebebimiz ise çok fonsiyonlu ve fiyat-performans ürünü olarak belirtilmesidir.

İkinci bahsimiz üst sınıfa giren Apple Iphone 12 Pro’dur. Bu telefonlar IOS işletim sistemine sahip olup kişisel bilgilerinizi casus yazılımlara karşı korur ve adeta bir profesyonel fotoğraf makinesinin cep telefonu özellikleriyle birleştirilmiş halidir. Fiyat anlamında normalden üst seviyeye girdiği için herkes tarafından tercih edilmese de alıcı yelpazesi oldukça geniştir.

Üçüncü sıramızda ise Samsung Galaxy Note 20 Ultra yer almaktadır. Son on yılda oldukça kan kaybettiğini düşündüğümüz Samsung için harikulade bir cihaz üretimi olmuştur. 256 GB depolama alanı, 12 megapixel arka ve 10 megapixel ön kameraya sahiptir. En önemli özelliği ise 4500 mAh batarya ömrüne sahip olmasıdır. 10585 TL piyasa değeriyle pahalı cihaz sınıfına girse de değerlendirilebilir.